Krátké zprávy » Iris Kyle chystá comeback!

21.10.2015 | Iris Kyle chystá comeback!  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, muscle-insider.com


V roce 2014 se při vyhlašování výsledků posledního ročníku Ms. Olympia dočkala desátého titulu Iris Kyle. Těžko porazitelná závodnice kralující na poli ženské kulturistiky řadu let pak v Las Vegas oznámila ukončení soutěžní kariéry. Když diváci povstali, aby vzdali hold její neuvěřitelné sportovní kariéře, jen málokdo z nich si byl schopen připustit, že by svoji favoritku ještě někdy viděl na soutěžním pódiu. Možná to nevěděla dost dobře ani ona sama. Ve světle nasbíraných triumfů, konce Ms. Olympia i zrušení soutěžního zápolení v ženské kulturistice na pódiu Arnold Classic šlo zjevně o logický krok.

Za zrušenou Ms. Olympia však poměrně brzy přišla náhrada v podobě konání soutěže Rising Phoenix World Championships, jenž v letošním roce měla premiéru. A možná právě toto klání včetně oddechové pauzy znovu zažehlo soutěžní touhu, díky které jednačtyřicetiletá závodnice rozhodnutí o definitivním ukončení aktivní kariéry nakonec přehodnotila. Uvidíme tedy Iris Kyle znovu na pódiu? Jak se zdá, tak nejspíše ano a to právě v rámci druhého ročníku Rising Phoenix World Championships.

„Zamýšlela jsem zúčastnit se soutěže Rising Phoenix," říká Iris Kyle, „nicméně se domnívám, že rozhodnutí stáhnout se, trochu si odpočinout a sledovat, co se bude dít, bylo pro mě správné. Mám ráda peníze. Jsem ráda v centru pozornosti a ráda vyhrávám. A tak si říkám, že se vrátím. Miluju soutěžení a stále cítím nadšení, takže proč nedat lidem to, co chtějí?