Krátké zprávy » Dennis Wolf trénuje paže v Las Vegas a zamýšlí se nad neúprosně letícím časem

19.04.2015 | Dennis Wolf trénuje paže v Las Vegas a zamýšlí se nad neúprosně letícím časem  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com


Dennis Wolf dokáže v tréninkových videích nejen stimulovat svaly naordinovaným počtem cviků, sérií a opakování, ale současně nechává fanoušky nahlédnout za neprostupnou hradbu svých mohutných svalů, aby jim naservíroval i trochu filozofie a životních zkušeností. Tak jako na videozáznamu, během něhož procvičuje paže v posilovně v Las Vegas.

V aktuální objemové přípravě směřuje Dennis Wolf svoje snažení především k letošní Olympii, na které by se měl objevit již podesáté. Loni získal na Mr. Olympia čtvrtou příčku, kterou obsadil i při svém startu v Las Vegas v roce 2008. Na nejvyšší soutěži se mu přitom nejlépe dařilo v roce 2013, kdy vybojoval bronzový kov. Připomeňme si ještě, že v loňském roce si šestatřicetiletý profesionál splnil svůj dlouholetý sen v podobě vítězství na Arnold Classic.

„Profesionálem jsem už téměř deset let, a když se ohlédnu zpátky, je to trochu zvláštní, protože čas neskutečně letí," nastiňuje neúprosný diktát ubíhajících let Dennis Wolf. „Jsou to vzpomínky, pochopitelně i dobré vzpomínky. Jak říkám, v tomhle sportu není příliš času na to se někam vypracovat, protože s přibývajícími roky nedokážete dělat některé věci jako zamlada. Momentálně je mi šestatřicet let, nějaký čas mi pořád ještě zbývá, ale už ho není mnoho. Není mi dvacet, kdy na takové věci pochopitelně nemyslíte. Ve dvaceti si jen říkáte, že svět a budoucnost patří vám. Teď je to ale trochu jiné, protože jak stárnete, tak začínáte přemýšlet o životě, o vašem zaměstnání a o smyslu života. Když ale mluvíme o kulturistice, udělal jsem během svojí kariéry řadu dobrých rozhodnutí a pochopitelně i několik nepříliš šťastných, ale to všechno je jen součást získávání zkušeností, díky nimž se dokážete zlepšovat. Díky chybám se totiž učíte a neopakujete je, pokud víte, jakým způsobem jste chybovali. Jak říkám, jsem mimořádně vděčný za všechno, co mě potkalo. V uplynulých letech mojí kariéry jsem i jako amatér míval náročná období, abych se dostal na současnou úroveň a stal se jednoho dne profesionálem. Nyní se pouze soustředím na to, abych byl lepší než loni a snažím se dosáhnout svého snu, kterým pochopitelně není nic jiného, než být jedničkou. A na konci uvidíme, jestli se mi to povedlo nebo ne. Já tomu nicméně věřím, podobně jako řada mých fanoušků, členů rodiny, tréninkových partnerů a všech mých přátel. Díky tomu dokážu tvrdě trénovat a vydat ze sebe maximum."

Video, jenž bylo uveřejněno na internetových stránkách multimediálního vydavatelství musculardevelopment.com, můžete shlédnout pod tímto odkazem.