Krátké zprávy » Johnnie Jackson – My Way (část III. - Tréninková filozofie)

27.08.2014 | Johnnie Jackson – My Way (část III. - Tréninková filozofie)  »

Připravil: Karel Šedivý


„Rád bych na začátek vysvětlil, že takhle to dělám já. Je to způsob, jakým Johnnie Jackson trénuje a já mám tenhle styl prostě rád,“ říká na úvod prvního videa třiačtyřicetiletý profesionál, se kterým jsme se do jeho sportovního i osobního života zatím blíže podívali v předcházejícím prvním a druhém příspěvku. Johnnie Jackson zkrátka chápe, že jeho tréninkový přístup jednoduše nemusí vyhovovat každému, nicméně on sám pro to má své osobní odůvodnění.

„Miluji tvrdý a těžký trénink s rychlými opakováními. Takhle na to jdu já, funguje to pro mě a sami si můžete vyzkoušet, zda to bude vyhovovat i vám.“ Johnnie Jackson rovněž uvádí, že jej spousta lidí kritizuje za jeho přístup k tréninku a vyčítá mu různé nedostatky, které se týkají nejen tréninkového stylu, ale třeba i slabšího rozvoje stehenních svalů. On však všechny komentáře vítá a přetavuje je do dalšího úsilí.

„Pokud trénujete agresivně, pokud do toho jdete a pokud to chcete, pak můžete zvítězit. To všechno začíná tady (klepe si na hrudník). Vydoluju to odtamtud, exploduje to ze mě, z mého těla, přenese se to na zátěž a já jedu jedno opakování za druhým až do maxima. A když už nemůžu, tak se ještě víc kousnu a dám ještě jedno nebo dvě navíc. Chci tím říct, že pokud takhle netrénuji, tak ze sebe nedostanu všechno.“

Johnnie Jackson – zaměřeno na trénink