Krátké zprávy » Slovenská výprava na MS v Maroku získala bronzovou medaili.

08.11.2013 | Slovenská výprava na MS v Maroku získala bronzovou medaili.  »

Tento týden od 4. do 8. listopadu 2013 se uskutečnilo v Maroku IFBB Mistrovství světa v kulturistice mužů, bohužel bez účasti českých závodníků.

Je ale třeba zmínit úspěch slovenské výpravy, která čítala 5 závodníků nominovaných na Tatranském poháru. Na MS odcestovali ze Slovenska Tomáš Tabačiar, Igor Kočiš, Miroslav Škadra, Peter Kokoška a Peter Tatarka.

Igor Kočiš prošel do finále taktéž ve veliké konkurenci 29 borců v kategorii do 70 kg. Ve finále pak ztratil na ostrosti svalů a zaostával za finálovou šesticí. I přesto obsadil výborné 5. místo. Už méně dobře se vedlo v téže kategorii Miroslavu Škadrovi, který se ani do TOP 15 nedostal a skončil již před branami semifinále.

Peter Kokoška startoval v kategorii do 75 kg a ve veliké konkurenci se do TOP 15 dostal. Brány finále mu však zůstaly zavřené, a mohl se tak naplno věnovat svému svěřenci Peteru Tatarkovi.

Tomáš Tabačiar se v obrovské konkurenci závodníků, v kategorii do 85 kg, o pouhý jeden bod nedostal do finále a obsadil tak konečné 8. místo.

Peter Tatarka v neskutečně silné konkurenci závodníků, v kategorii do 100 kg, zaznamenal životní úspěch. Svou formou, symetrií a plností svalů zaujal rozhodčí natolik, že zaslouženě obsadil 3. místo. GRATULUJEME!