Krátké zprávy » Radosti i strasti profesionálů – David Henry otcem, manželce Phila Heatha diagnostikovali rakovinu

25.03.2013 | Radosti i strasti profesionálů – David Henry otcem, manželce Phila Heatha diagnostikovali rakovinu  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, mamo.cz, musculardevelopment.com


Život dokáže ukázat nejen vlídnou tvář, ale být také nesmlouvavě tvrdý. I profesionální kulturisté jsou jenom lidé a tak se radosti či starosti všedního dne prolínají pochopitelně i do jejich života.

Radostné chvíle prožívá momentálně David Henry, profesionál soutěžící v kategorii do 212 liber, který v roce 2012 zvítězil na Sheru Classic a skončil druhý na Olympia Showdown. Podle internetového serveru flexonline.com se mu totiž 22. března narodila holčička Brynna (3,28kg a 51cm) a jak dítě, tak i manželka Nicki jsou v pořádku.

Opačné starosti má dvojnásobný držitel Titulu Mr. Olympia Phil Heath. Jeho manželce Jennie byla totiž nedávno diagnostikována rakovina prsu prvního stupně. Podle dostupných informací by se po sérii nezbytných testů měla podrobit nejprve lumpektomii (chirurgické vynětí nádoru z prsu) a následně oboustranné mastektomii (odoperování celého prsu). On sám je připraven být nablízku a poskytnout svojí ženě veškerou možnou péči a psychickou podporu. Přestože je sám muž, vyzývá svým jménem všechny ženy a dívky, aby si nechaly včas udělat potřebná vyšetření na mamografu, který by mohl odhalit možné onemocnění v časném stádiu. I přes tuto velmi smutnou zprávu Phil Heath nadále plánuje účast na letošní soutěži Mr. Olympia, přičemž přípravu i start samotný hodlá věnovat právě svojí manželce Jennie.