Krátké zprávy » Česká republika má dalšího nového profesionála IFBB Jana Kubíka!

23.01.2013 | Česká republika má dalšího nového profesionála IFBB Jana Kubíka!  »

Zdroj: skfcr.cz


Skvělá zpráva přišla v uplynulých dnech ze španělského Madridu, kde sídlí prezident světové federace IFBB Rafael Santonja – po několika týdnech jednání se zástupci našeho svazu kulturistiky a fitness má Česká republika dalšího nového profesionálního závodníka! Je jím Jan Kubík, vítěz mistrovství Evropy v kulturistice z roku 2005, zároveň i jediný český účastník na Světových hrách 2009.

Možnost startu na profesionálních soutěžích kategorie 212 je pro Honzu Kubíka vrcholem kariéry, sám k tomu pak dodává následující: „Po konzultaci s Tomášem Burešem jakožto mým novým trenérem v profi přípravě jsme došli k mnoha změnám, které budou mít pozitivní vliv na moji další soutěžní dráhu. Pro rok 2013 bych chtěl startovat v New Yorku nebo Chicagu, v Indii a určitě také v Praze na EVL’s Prague Pro. V mých plánech je zcela určitě závodit každý rok na 3 až 4 závodech minimálně dalších pět let, a když nebude problém, i déle. Postup mezi profesionály je pro mě čest a vrchol dvacetileté kariéry a podle toho k tomu hodlám přistupovat.“

Držme tedy novému českému profesionálovi, který v letošním roce oslaví své 40. narozeniny, v jeho přípravě na první profesionální soutěže palce!