Krátké zprávy » Soutěže New York Pro, Greater Gulf a PBW s účastí Petry Měrtl

05.05.2012 | Soutěže New York Pro, Greater Gulf a PBW s účastí Petry Měrtl  »

Připravil: Karel Šedivý

 


 

Petra Měrtl se v nové kategorii Women's Physique cítí doslova jako ryba ve vodě. Hned na svojí první soutěži, kterou byla Europa Show of Champions, získala šesté místo. Výsledek navíc mohl být mnohem lepší, protože při semifinále měla našlápnuto na medailové příčky, nicméně rozhodčí nakonec rozhodli jinak.

„Pro mě je nejdůležitější forma, ve které jsem se ukázala,“ píše Petra. „Na to, že jsem přestoupila z Figure a na přípravu jsem měla 3 měsíce, jsem opravdu pyšná. Byla to moje první soutěž a to je teprve začátek. Nikdy předtím jsem nebyla více nadšená, jako jsem teď. Mám obrovskou motivaci a vím, že tato divize je pro mě jako dělaná. Našla jsem moji novou vášeň a vím, že brzy budu zařazena mez nejlepší v této kategorii.

Vlastně tím šestým místem už tam jsem. Za 3 týdny letím do New Yorku na New York Pro a potom New Orleans (Greater Gulf States Pro) a Tampa (PBW Championships). Můj trénink se nezměnil, vždycky jsem trénovala velmi těžce. Dieta je jiná v tom, že přijímám více sacharidů a kardio tréninky mi zaberou jen hodinu nebo dvě namísto dřívějších tří hodin.“

Doufejme tedy, že se Petře její plány brzy splní. A motivace a nadšení? Jak Petra zmínila, má od obojího potřebný dostatek, což je vidět i na několika přiložených fotografiích.


Petra Měrtl a Darrem Charles