Krátké zprávy » Předběžná nominace na ME juniorů 2012

11.04.2012 | Předběžná nominace na ME juniorů 2012  »

Zdroj: skfcr.cz


V sobotu 24. března 2012 proběhl ve Žďáru nad Sázavou další kontrolní sraz juniorské reprezentace před mistrovstvím Evropy ve Španělsku, který současně přinesl předběžnou nominaci pro juniorský reprezentační tým.

Předběžně nominováni jsou:

  1. Vít Sahula - klasická kulturistika juniorů
  2. Lída Šircová - kulturistika juniorek
  3. Anna Schmidová - bikiny juniorek

Datum konání letošního mistrovství Evropy je oproti minulým letům posunut o téměř 6 týdnů, účast na povinných srazech zájemců o reprezentaci tak byl jedinou cestou, jak mohli závodníci přesvědčit státního trenéra o svých kvalitách a získat tak možnost zúčastnit se nejvyšší soutěže letošního jara, evropského šampionátu v Santa Susanně.

Stejně jako přibyly reprezentantům povinnosti, přibylo i příjemné povzbuzení, kdy Svaz kulturistiky a fitness České republiky připravil klíč, podle kterého mohou být na základě výsledků reprezentantům hrazeny části nákladů spojených s výjezdem. Státní trenéři navíc nastavili nové přísnější limity pro reprezentování na ME, kdy šanci reprezentovat ČR dostanou jen ti závodníci, kteří splní všechny podmínky startu a kteří disponují odpovídající formou. Možnost reprezentovat Českou republiku na vrcholných evropských i světových soutěžích bude opět výsadou a ctí jen těch nejlepších. Monitoring závodníků před plánovaným startem na mezinárodní soutěži je již standardem, stejně tak by tomu mělo být i se spoluprací s příslušnými státními trenéry, kteří jsou zde proto, aby závodníkům svými znalostmi a zkušenostmi pomohli a vedli je k optimální formě a výkonům.

V této souvislosti ještě připomínáme, že v sobotu 14. dubna 2012 se bude konat v Praze sraz reprezentantů, kteří uvažují o svém startu na mistrovství Evropy, a to v jakékoliv z kategorií mužů, masters mužů nebo masters žen. I tento sraz je pro případné zájemce o reprezentaci ČR na mistrovství Evropy povinný.