Krátké zprávy » Petra Měrtl – přestup z Figure do Women´s Physique

12.03.2012 | Petra Měrtl – přestup z Figure do Women´s Physique  »

Připravil: Karel Šedivý

 


Šesté místo z Europa Show of Champions, páté z Jacksonville Pro a deváté z Fort Lauderdale – s těmito výsledky se rozloučila sympatická závodnice Petra Měrtl s loňskou soutěžní sezónou. Do té nové, letošní, míří již s novým cílem, kterým je účastnit se startů v nově vzniklé kategorii Women’s Physique.

Jak chutná svět profesionální scény v kategorii, kde je od závodnic vyžadována pouze přiměřená muskularita bez zkrášlujících doplňků a jakýchkoliv bot, by měla Petra poznat již ve dnech 27. - 28. dubna, kdy by měla nastoupit ke svému prvnímu startu v americkém Orlandu.

Petra k tomu píše:

„Rozhodla jsem se ukončit působení v kategorii Figure a přestoupit do Women’s Physique. Momentálně se připravuji na soutěž Europa Show of Champions, která se bude konat v dubnu v Orlandu. Jsem velmi nadšená a plná energie a věřím, že v této kategorii dosáhnu lepších výsledků. Mám velkou výhodu v tom, že žiji s nejlepším kulturistou, co se týče pózování, Darremem Charlesem. Učím se pózovat jako kulturistka a už jsme začali nacvičovat i sestavu. Je u toho spousta zábavy. Namísto tří hodin kardia mi postačí dvě hodiny a mohu přijímat více kalorií.“