Krátké zprávy » Sraz juniorské reprezentace 2012

28.02.2012 | Sraz juniorské reprezentace 2012  »

Text: Vladimír Pajič
státní trenér juniorské reprezentace


V sobotu 25. února 2012 proběhl ve Žďáru nad Sázavou kontrolní sraz juniorských závodníků a současně zájemců o reprezentační dres pro mistrovství Evropy či mistrovství světa 2012.

Kontrolní srazy reprezentace se vloni staly standardem pro závodníky a závodnice mající zájem o start na mezinárodním poli. Jelikož se zpřísnily podmínky startu pro ME a MS, je spolupráce se státním trenérem jednou z podmínek výjezdu, reprezentovat ČR budou pouze závodníci a závodnice, kteří na nominaci předvedou takovou formu, která odpovídá požadavkům pro takto vysoké soutěže.

V sobotu předvedlo svoji formu 11 talentů, na přiložených fotografiích mezi nimi poznáte jak známé tváře, tak i nováčky. Na setkání jsme zhodnotili formu jednotlivých závodníků a závodnic při společném pózování a rozebrali strategii pro další přípravu. Součástí srazu bylo i seznámení závodníků s novinkami, které se týkají fungování SKFČR a výjezdů na mezinárodní soutěže jako takové. Zde musím uznat, že se jedná o změny veskrze pozitivní, pro českou reprezentaci se blýská na lepší časy (bližší informace najdete na svazových webových stránkách v následujících týdnech).

Na závěr se ti účastníci, kteří měli dostatek času, pustili do společného tréninku. Celková atmosféra byla skvělá, děkuji závodníkům za účast a držím pěsti do další přípravy.