Krátké zprávy » Branch Warren – konec nadějí pro letošní Olympii

24.08.2011 | Branch Warren – konec nadějí pro letošní Olympii  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com


Dlouhé a tvrdé měsíce příprav, poctivé tréninky a strava, pozitivní myšlení a pečlivé plánování. Tohle všechno jistě dobrovolně podstupoval Branch Warren v naději na co nejlepší umístění v boji o sošku Sandowa na letošní soutěži Mr. Olympia. Všechny naděje nyní ukončilo banální uklouznutí při nastupování do auta.

Jak jsme vás již informovali, texaský kulturista se původně domníval, že by mohlo jít o zdánlivou maličkost, která by nemusela přerušit přípravu na Olympii. Celá situace se ale zásadně změnila poté, co tým lékařů diagnostikoval utrženou šlachu levého kvadricepsu a vyslovil jasný verdikt – operativní zákrok je nutný. Jeho uskutečnění bylo naplánováno na pondělní ráno a podle posledních zpráv jej má již Branch úspěšně za sebou. Lékaři z Baylor Hospital v Texasu se dokonce vyjádřili v tom smyslu, že operace proběhla lépe, než původně očekávali.

I přes jednoznačnou smůlu, která tohoto závodníka potkala, je Branch rád, že se bude moci na soutěžní prkna vrátit v tak relativně krátkém čase. Pokud nedojde ke změně v jeho plánech, mohl by se příští rok objevit na pódiu Arnold Classic, kde by se pokusil obhájit letošní vítězství. Podle ošetřujících lékařů by se měl totiž plně zotavit během následujících sedmi měsíců.

Branch Warren se však do Las Vegas vypraví nepochybně i letos. Nejen aby se pozdravil s fanoušky a také možná se svými soupeři, ale především proto, aby doprovodil a jako divák povzbudil svojí manželku Trish Warren, která úspěšně závodí v kategorii Fitness (na loňské Olympii skončila ve svojí kategorii na třetím místě). Ta ke zranění svého manžela uvedla, že se ze zákroku zotavuje v pohodlí domova a chystá se začít s rehabilitací, jakmile to jen bude možné.