Krátké zprávy » Mr. Olympia 2011 – poslední soška Sandowa pro Jay Cutlera?

26.07.2011 | Mr. Olympia 2011 – poslední soška Sandowa pro Jay Cutlera?  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


V roce 2008 se zdálo, že je pro Jay Cutlera, vítěze Mr. Olympia z roku 2006 a 2007, vše ztraceno. Alespoň z hlediska sportovního. K jeho dvěma soškám Sandowa totiž už neměla přibýt žádná další. Takovým úvahám nahrávala skutečnost, že během desítek let, co se Olympie pořádá (poprvé se konala v roce 1965), se nikomu nikdy nepodařilo získat Titul zpět poté, co jej na dalším ročníku této nejprestižnější kulturistické soutěže nedokázal dotyčný soutěžící obhájit. O tom, že Jay Cutler pak v roce 2009 ziskem dalšího Titulu vyrazil dech celému kulturistickému světu, jsme psali již několikrát.

S ubíhajícími týdny se oči všech kulturistických nadšenců opět upínají k Las Vegas, ze kterého doslova začíná sálat pouštní žár. A opět se hovoří o tom, že tento ročník bude nejnapínavější, nejnabitější a nejzajímavější. To je nepochybně pravda, vždyť každý rok přináší v téhle vrcholné soutěži to správné napětí, které dělá Olympii Olympií, a jen stěží bychom hledali nějaký, který by se o dokonalé napětí a vzrušující atmosféru v dostatečné míře nepostaral.

Co však Jay a případný konec kariéry? Se čtyřmi soškami Sandowa je otázkou, zda se k nim tomuto borci podaří přidat pátou. Pokud ano, půjde možná o jeho poslední vrcholné vystoupení na poli profesionálního bodybuildingu. Na paty se mu tlačí stále více několik vynikajících kulturistů, kteří si na Titul brousí zuby. Loni to byl Phil Heath, kdo klidně mohl stanout na postu nejvyšším.

Zda letos Jay s nejvyšší kulturistickou soutěží skončí, je tedy otázkou. V internetovém vysílání rádia PBW se nedávno objevil kromě dalších hostů i Hany Rambod, populární trenér špičkových kulturistů a tvůrce tréninkové metody FST-7, který momentálně dohlíží na přípravu obou dvou výše jmenovaných borců. Během diskuze po naléhání na to, aby prozradil, zda se jedná o poslední show Jay Cutlera, odpověděl: „Na tuhle otázku vám bude muset odpovědět Jay. Je jedině na něm samotném, jak se z hlediska toho, kdy bude závodit naposledy, rozhodne.“