Krátké zprávy » Steve Kuclo a jeho práce hasiče – video

20.07.2011 | Steve Kuclo a jeho práce hasiče – video  »

 

Připravil: Karel Šedivý


Práce profesionálního hasiče je, podobně jako v případě ostatních složek integrovaného záchranného systému, nesmírně záslužná. A pochopitelně i namáhavá a to nejen fyzicky, ale i psychicky. Své o tom ví i Steve Kuclo, 183cm vysoký a přes 100kg vážící kulturista, který musí dobře sladit práci hasiče právě s bodybuildingem.

Ačkoliv je v současné době ještě amatérem, dost dobře tomu možná s koncem července již nebude. Na konci tohoto měsíce se totiž ve Spojených Státech bude pořádat vrcholná soutěž organizace NPC, na které budou moci soutěžící s nejlepšími výsledky získat profesionální kartu. Na NPC USA v loňském roce obsadil Steve šestou příčku, letos se tedy určitě bude chtít blýsknout lepším umístěním.

Ať už jeho boj na pódiu dopadne jakkoliv, můžete mezitím shlédnout třídílnou videosérii, na které vás Steve provede jedním dnem na hasičské stanici. Nahlédnete přitom do mnoha zákoutí a společného zázemí, které slouží lidem nejen k přípravě techniky, ale i k nezbytné relaxaci a odpočinku. Podíváte se i do kuchyně, kde nechybí suroviny pro přípravu kulturistických jídel, do odpočinkového pokoje, kde hlavní aktér relaxuje a také do místnosti vybavené kardio přístroji. Právě zde podle svých slov Steve provádí kardio tréninky v přípravě na soutěže.

V posledním videu se vydáte i na dva výjezdy. Při prvním z nich uvidíte běžnou práci při asistenci u dopravní nehody, ve druhém případě, kdy je posádka s příjezdem na místo nucena konstatovat úmrtí, už o legraci rozhodně nepůjde a z pochopitelných důvodů zde chybí i záběry kamery, která jinak Steva provází téměř na každém kroku.

Že je práce amerických hasičů od těch našich v některých ohledech odlišná, o tom si můžete (třeba ještě před zhlédnutím videí) přečíst první, druhý a třetí díl poutavé a zajímavé reportáže, kterou pro své čtenáře připravil Chrudimský deník.

Steve Kuclo a jeho obyčejný všední den -  1. část

Steve Kuclo a jeho obyčejný všední den - 2. část


Steve Kuclo a jeho obyčejný všední den - 3. část