Krátké zprávy » Kategorie do 202 liber – změna hmotnostního limitu

17.05.2011 | Kategorie do 202 liber – změna hmotnostního limitu  »

Použité stránky: flexonline.com
Připravil: Karel Šedivý


Soutěž Olympia 202 Showdown, která se uskuteční v rámci Olympia víkendu v září tohoto roku v Las Vegas, bude posledním sportovním kláním, v jehož názvu se objeví číslice 202.

Podle oznámení federace IFBB se totiž od tohoto data mění hmotnostní limit, do kterého se musí závodníci vejít a to ze současných 202 na 212 liber. Převedeno na kilogramy činí rozdíl 4,5 kg. Další soutěží, která bude po Olympii Showdown následovat, bude soutěž Sacramento Pro, na které bude poprvé platit zmíněný vyšší hmotnostní limit.

Toto rozhodnutí přichází po měsících úvah a také na základě toho, že se někteří závodníci rozhodli zkusit svoje štěstí v otevřené kategorii bez hmotnostního omezení. Podle informací na serveru flexonline.com stojí údajně za úpravou váhového limitu snaha o to, aby se ti závodníci, kteří se rozhodli zkusit štěstí v otevřené kategorii, vrátili zpět. Mezi konkrétními jmény figuruje například Eduardo Correa, Seth Feroce a Kevin English.

V minulosti se ale příliš často nestávalo, aby se závodníci do 202 liber nemohli vejít. Navíc zvýšení limitu o 4,5 kg sice není zanedbatelné, na druhou stranu však ani není nikterak zásadní. Mimoto se již dříve objevily informace o tom, že za rozhodnutím některých závodníků soutěžit v otevřené kategorii jsou nízké odměny ve „dvěstědvojce“. Zde jsou totiž v porovnání s otevřenou kategorií finanční prémie daleko nižší a tak mnohdy odměny i za první místo sotva stačí na to, aby pokryly náklady na samotnou předsoutěžní přípravu. O této problematice jsme vás informovali již dříve v tomto článku.

Co z toho zatím vyplývá? Sacramento Pro se bude konat až 5. listopadu, týden po ní pak následuje v této kategorii ještě soutěž Hydrolyze Ultra. Zda již tyto soutěže podle počtu přihlášených účastníků a také podle toho, zda na startovních listinách budou figurovat zmínění přeběhlíci, ukážou to, nakolik bude změna pro samotné závodníky atraktivní, se teprve uvidí.