Eva Kobrlová: Na MS GPC v Praze pokořím stovku!

Eva Kobrlová: Na MS GPC v Praze pokořím stovku!

Na letošním MČR se objevila poměrně silná bencherka. Navíc v kategorii teenager.

Rozhovory | 11.06.2010 | Michal Rudzinskyj

Otázky: Daniel Dvořák


Dříve soutěžně tancovala a střílela z pistole. Silná dívka z Krkonoš - z SK Powerlifting Trutnov, nejpočetnějšího oddílu ČAST, další "young blood" v klubu. Oddíl na sebe nabaluje hodně mladých závodníků, což v dnešní době kdy je obecně u dnešních computer teens a juniorů odklon od sportu k drogám a nicnedělání ve spojení s kompletní svalovou atrofií - pozitivní fakt. Pro Evu byla "republika" první soutěž a výkon? 80 kilogramů. Na dalším její závodě – pražském Ironpower Cupu přidala 2,5 kg tj. 82,5 kg. Pokoušela se neúspěšně o 92,5 kg závěrečným pokusem. Jak jsem se dozvěděl, zdaleka to není maximum mladé bencherky. Na tréninku už má zvládnuto 95 kg a v plánu na letošní rok chce pokořit maxický „metrák“. Zatím si však vybírá nováčkovskou daň, ale to se jistě brzy zlomí. Eva byla zařazena mezi sportovce Mega Pro, kteří jsou podporování suplementací a poradenstvím v oblasti výživy. U Evy dojde k úpravě stravy, na 5 jídel denně s úpravou sacharidů a zvolením kvalitních polysacharidů a kvalitních zdrojů výživy. Regeneraci zvýší Mega BCAA a multiminerálový komplex. Na pálení tuků a zvýšení koncentrace použije výrobky s obsahem karnitinu, kofeinu a taurinu.

Jméno, věk, vzdělání.
Eva Kobrlová. 17 let. Studuji druhý ročník gymnázia ve Vrchlabí.

Jak Ti to jde ve škole?
Žádná sláva. Vím, co ve mně je, známkami si nic dokazovat nepotřebuji a nejsou pro mě rozhodující. A podle toho to tak vypadá:)

Jak jsi se dostala k tomuto pro ženy extrémnímu sportu?
Asi tak před rokem, sem se rozhodla, že se sebou začnu něco dělat a shodím nějaké to kilo. Posilovna pro mě byla dobré řešení, už jen z toho důvodu, že sama bych se k pravidelnému dělání něčeho nedonutila a sem chodili už nějaký ten pátek kamarádi. Ze začátku to bylo jen takové pokoukávání, usmívání se nad divnými věcmi co se tam dějí. Cvičení mě ale začínalo bavit čím dál tím víc. Časem jsem odstranila svůj počáteční stud a odhodlala sem se ulehnout na benchovou lavici pod tu obrovskou 20ti kilovou osu. V tu chvíli to pro mně byl jen cvik navíc. Pod vedením mého dlouholetého kamaráda Tomáše Kalenského, který už přeci jen pár zkušeností posbíraných měl, sem pomalu začínala zvedat nějaká ta kila. Jezdila sem se na závody jako divák či případná pomoc. Atmosféra byla vždy výborná a já si ji chtěla vyzkoušet z druhé strany...:))
btw. zhubnout se nepodařilo:D

Dělala jsi nějaký jiný sport předtím?
5 let tanec, střelba z pistole.

Nejvyšší tréninkový výkon v benchpressu?
Tréninkový v triku 95 kg. Raw nevelkých 60 kg.

Největší soutěžní úspěchy?
1. místo na MČR v Novém Boru, kde sem zatlačila pouze základních 80kg - naváženo 85,6; T16/17
Můj druhý start byl na Ironpower cupu v Praze. Zde sem těsně zvítězila v kategorii ženy v superdresu. Opět zatlačeno pouze základních 82,5 kg. Žádné oslnivé výkony, ale teprve sbírám zkušenosti :)

Jaký jedeš tréninkový split?
Na trénink chodím 3x týdně. Pondělí a pátek benche na různé způsoby. Ve středu se snažím jet pořádně nohy a teď pomalu začínám procvičovat i svá chabá záda.

Které cviky Tě vyloženě baví a které Tě nebaví?
Naprosto mě nebaví hyperextenze. Naopak mě baví překvapivě benche, dosedy na box i mrtvý tah, i když ten bohužel moc nejezdím:/.

Provozuješ ještě nějaký doplňkový sport k posilování a benchpressu?
Ne-e.

Oblíbené jídlo?
Pizza, smažák, jakékoliv maso na jakýkoliv způsob,zeleninový salát...

Oblíbený drink?
Frisco, víno.

Oblíbený film?
Vykoupení z věznice Shawshank,Pulp Fiction,Statečné srdce, Scary Movie, V moci ďábla, Žhavé výstřely, Dokonalý trik, Harry Potter, Forrest Gump, Seven..není toho málo:)

Oblíbená kapela?
Nemám oblíbenou kapelu...poslouchám všechno od Krucipüsků přes staré hitovky, nové nehitovky, české písničky až po to co hrájí v rádiu.

Co plánuješ v sezóně 2010 sportovně i osobně?
Sportovně? zúčastnit se pár dalších závodů, dát se do kupy a začít trénovat komlet trojboj.Vyzkoušet status rozhodčího. A osobně? Možná jen zhubnout :D

Které závody plánuješ navštívit?
Přes léto nejspíše pár pohárových soutěží. No a v září to naše velké MS GPC v Praze, které se koná v září.

Jaké plánuješ výkony pro letošní rok?
Chtěla bych zdolat hranici 100 kg na bench. Jako soutěžní a platný pokus.

Jak nejraději relaxuješ?
Polehávání u nějakého filmu s následným samovolně se dostaveným spánkem, to je moje. Když je hezky, tak popadnu sluchátka a jdu se projít se psem.

Oblíbené místo v ČR?
Za domem na kopci - neuvěřitelný klid, neuvěřitelná svoboda, nádherný rozhled :)

Kam se chystáš na dovolenou?
Nejspíše budu celé léto brigádničit, takže když už někam vypadnu, tak maximálně někam pod stan nebo na festival.

Jak se vyvíjí činnost v Tvém oddíle?
Všechno šlape, jak má. Nyní za sebou máme úspěšné pořádání MČR v silovém trojboji. Rozrůstáme se, nabíráme nové členy... paráda.

Jaké jsou tvé koníčky?
Největší koníček je pro mě samotný trénink. Jinak se nebráním žádným aktivitám, když je čas. Tennis, volejbal, jizda autem/motorkou na sedadle spolujezdce, tanec, filmy... I třeba jen pouhé pozorování chování lidí mě baví.

Máš podporu ve svém sportu u svého okolí?
Bez podpory by to snad ani nešlo. Ať je to podpora ze strany rodičů, která je pro mě nezbytná a já si ji neuvěřitelně cenním a vážím. Tak ze strany kamarádů, kteří pomahájí jak můžou. Při tréninku i mimo něj.
Všem pomocníkům děkuji:)

S kým trénuješ?
Mymi spoluhráči jsou kluci z naši vrchlabské party v čele s panem Tomášem Kalenským. S Richardem Novotným a Fandou Miklosym, kteří už také promluvili do tohoto sportu a představovat je snad není třeba.

Jak vnímáš dnešní mládež ve vztahu ke sportu a drogám?
Dnešní mládež je znechucená svým, většinou naprosto nudným životem, a bohužel se občas stane, že nějaký jedinec se nechá strhnout svým okolím, kterého je schopné ho v problematice drog hodně rychle zaučit. Proto prostředí, ve kterém se člověk v tomto období svého života pohybuje, je pro něj jedním z rozhodujících faktorů ovlivňující jeho osobnost. Ukázat lidem ,že je možnost dělat něco, co je bude bavit, ať už jde o jakoukoliv zájmovou činnost. Chtít v nich vyvolat pocit, že i ve svém životě můžou něco dokázat. Protože
"Když děti němají co dělat, dělají neplechu".

Oblíbené motto?
Když prohrajete, nezapomeňte na tu lekci.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk