Vyjádření SKFČR k zátahu Policie ČR na dealery anabolických steroidů

Vyjádření SKFČR k zátahu Policie ČR na dealery anabolických steroidů

Doping | 27.07.2011 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: skfcr.cz


Vzhledem k množství dotazů ze strany novinářů k červnovému zátahu Policie ČR na dealery anabolických steroidů vydává Svaz kulturistiky a fitness České republiky následující prohlášení.

Svaz kulturistiky a fitness ČR (SKFČR) uvítal přijetí nového trestního zákoníku, ve kterém se poprvé výslovně mluví o anabolických steroidech a který nakládání s těmito látkami pokládá za trestný čin. SKFČR jako člen Českého svazu tělesné výchovy aktivně spolupracuje s Antidopingovým výborem České republiky (ADV ČR) i s mezinárodní antidopingovou agenturou WADA.

Zátahy Policie České republiky na výrobce a dealery anabolických steroidů SKFČR jednoznačně vítá. I přesto, že média aktuálně popisují, že členové zatčené skupiny z červnového zátahu byli i pořadateli soutěží, SKFČR dle dostupných informací vylučuje, že by se jednalo o členy našeho občanského sdružení. Někteří ze zatčených dealerů pořádali soutěže, avšak pro soukromou společnost, která se SKFČR nemá nic společného, která není členem ani ČSTV a která nespolupracovala ani s ADV ČR ani s WADA.

I přes vše výše uvedené se SKFČR cítí být aktuální kauzou negativně dotčen, zvláště když tradiční média nerozlišují mezi federacemi kulturistiky v ČR.

Je nepochybné, že zátahy na dealery anabolických steroidů jsou více než potřebné a z dlouhodobého hlediska mohou výrazně pomoci boji proti dopingu, zhoršit dostupnost těchto látek, a to zejména mezi mládeží.

Na závěr nelze nezmínit, že Svaz kulturistiky a fitness České republiky dosáhl v minulém roce historicky nejlepších výsledků na mezinárodních soutěžích, přitom však zaznamenal nejnižší počet dopingových problémů v řadách svých členů – pozitivní dopingový nález dokonce ani jediný. SKFČR se staví tvrdě proti dopingu, v letošním roce pokračuje ve spolupráci s ADV ČR, pravidelně informuje své členy o podmínkách testování a monitoringu reprezentantů a věří, že i díky akcím Policie ČR, jako byla ta z června letošního roku, bude dopingových hříšníků ve sportu pouze a jen ubývat.

 
 
 

Související články

Cesta do pekel
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk