Zdravou potravinu nehledejte pouze na talíři

Zdravou potravinu nehledejte pouze na talíři

Ano, čtete naprosto správně. A nemusíte ji hledat zrovna v obchodech s potravinami, ale třeba na místě, na kterém by to možná někdo z nás nečekal – na internetu.

Výživa | 28.11.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky a foto: zdravapotravina.cz


Právě toto médium si pro propagaci svého projektu a nápadu vybral Rudolf Náprstek, předseda občanského sdružení Zdravá potravina, který se společně s několika dalšími nadšenci rozhodl před časem založit nové internetové stránky www.zdravapotravina.cz. Prostřednictvím užitečných informací se spoustou tipů, rad a pokynů, kterak se orientovat ve zdánlivě složité nabídce v malých obchodech i obřích supermarketech, se můžete i vy dozvědět více o tom, jak zdravěji a lépe nakupovat. Mimoto se dozvíte spoustu dalších informací, které souvisejí například s tolik neustále diskutovaným fenoménem „éček“ v potravinách a zjistit tak, zda potraviny, které máte doma nakoupené, jsou skutečně zdravé či z tohoto pohledu vyhovují méně. O tom je ostatně i další část projektu zmíněných stránek, které si kladou za cíl nejen informovat laickou i odbornou veřejnost, ale do budoucna rozšiřovat i databázi zdravých potravin.

Počiny ve formě jakéhosi probuzení veřejnosti a osvěty v podobě uvědomění si toho, že velká část nabízených polotovarů a průmyslově zpracovaných potravin nabízených v obchodech může v dlouhodobém horizontu přinášet pro organismus reálnou zátěž, jsou nanejvýš chvályhodné. Ostatně Rudolf Náprstek popularizuje svůj pohled na konzumaci potravin bez chemických ingrediencí nejen na svých stránkách, ale i při řadě jiných příležitostí. Mezi nimi nechyběla například účast ve známém pořadu Romana Vaňka s názvem Peklo na talíři, jehož jednotlivé díly se detailněji zaměřují na jednotlivé skupiny potravin. V jednom z těchto dílů se pak můžeme právě na problematiku přídatných látek podívat z bližšího pohledu a seznámit se s možnými negativními dopady, které tyto látky pro lidský organismus mohou představovat.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk