Brandon Curry – trénink hrudníku 4 týdny před Arnold Classic

Brandon Curry – trénink hrudníku 4 týdny před Arnold Classic

Trénink | 17.02.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, musculardevelopment.com


Brandon Curry – méně obvyklé techniky v tréninku hrudníku 4 týdny před Arnold Classic

Na profesionálním pódiu stanul poprvé v roce 2010, je mu jednatřicet let a loni si na svoje konto připsal první profesionální vítězství trumfem na Arnold Classic Brazil. Sympatický závodník, o kterém je řeč, není nikdo jiný než Brandon Curry. I když už jako šestiletý dostal k tehdejším narozeninám značkové jednoruční činky s Hulkem Hoganem, ryzí chuť bodybuildingu okusil až v opravdové posilovně, kde trénink bere opravdu poctivě a vážně. Právě ze zmíněné posilovny vám nabízíme záběry, na kterých procvičuje hrudník čtyři týdny před soutěží Arnold Classic.

Za povšimnutí určitě stojí benčpres obráceným úchopem, který Brandon používá kvůli problémům s rameny, které jej provázely. Cvičení tímto stylem mu vyhovuje mnohem více. Dále uvidíte v akci speciální pomůcku, která mu usnadňuje zvedání činky ze spodní fáze a pomáhá šetřit ramena. Současně tímto způsobem více eliminuje zapojení deltů a tricepsů a může se tak v daleko větší míře soustředit na zapojení prsních svalů. Zajímavé je i cvičení s T-osou, která tentokrát namísto zádových svalů zpracovává horní část hrudníku. I když cvičení vypadá jednoduše, je velmi účinné. Za povšimnutí pak stojí i tlaky s jednoručními činkami, které jsou modifikovány do pro Brandona Curryho fungujícího hybridu tlaky-rozpažky. Zatímco nahoru se s dostatečně těžkou zátěží provádí tlak, pohyb směrem dolů se provádí podobně jako při rozpažkách. Brandon zmiňuje, že tento způsob mu velmi pomohl s rozvojem prsních svalů.

Uvidíme tedy, zda se nejen nezvyklé cviky společně s dosaženou soutěžní formou podepíší tím nejlepším způsobem na výsledku, kterého chce tento závodník letos na Arnold Classic v Columbuse dosáhnout. Jak sám říká, připravuje se opravdu tvrdě a rád by se v pomyslném výkonnostním žebříčku opět posunul na další úroveň. Kromě slíbeného záznamu se jako bonus můžete podívat na aktuální trénink zádových svalů a stehen tohoto kulturisty nasnímaný rovněž zhruba 4 týdny před Arnold Classic.

Brandon Curry – trénink hrudníku 4 týdny před Arnold Classic

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk