Věra Mikulcová na Arnold Sports Festival 2014 startovat nebude!

Věra Mikulcová na Arnold Sports Festival 2014 startovat nebude!

Rozhovory | 16.01.2014 | Michal Rudzinskyj

Od 27.02. do 01.03.2014 se v americkém Kolumbu bude konat Arnold Sports Festival, kam se do amatérské ženské kulturistiky připravovala Věra Mikulcová. Naposledy na prknech stála v roce 2011 a letos plánovala velký a očekávaný návrat, kterému svým dílem měl přispět i její trenér Vladimír Pajič. Bohužel však přišla nečekaná zpráva, která tak narušila přípravu nejen Věrce, ale také dalším závodnicím. Ženská kulturistika byla na této soutěži zrušena. Všichni asi víme, že ženská kulturistika nebyla v široké veřejnosti nikdy moc při chuti, a tak vznikla tzv. lehčí forma kulturistiky a to Woman´s Physique. Je to ale fér vůči připravujícím se závodnicím, jejichž příprava stojí nemalé finanční prostředky? Jak celou situaci vnímá samotná závodnice Věra Mikulcová?

Věrko, po kratší pauze jsi zahájila přípravu na Arnold Sports Festival, který se koná koncem února a začátkem března. Kdy ses rozhodla jít na AC a jak probíhala příprava?
Pro soutěž AC v USA jsem se rozhodla hned, jak jsem slezla z podia na AC ve Španělsku. Jakmile dokončím jeden závod, mám  okamžitě jasno, že chci jít dál a že se chci zase zlepšovat! Na přípravu, na tento závod, jsem si poprvé v životě přizvala na pomoc trenéra, kterým je Vladimír Pajič. A právě díky němu, mé vůli a mému odhodlání probíhalo vše dle mých představ.

V úvodním článku jsem se zmínil, že byla ženská kulturistika na této soutěži zrušena. Byla jsi zaskočena touto zprávou? Jak to vnímáš?
Ano, touto zprávou jsem byla velmi zaskočena. Je to opravdu velmi nepříjemné se po sedmi měsících diety dva měsíce před samotným závodem dozvědět, že nebude. Velmi mě mrzí celá situace, protože vnímám ženskou kulturistiku jako něco, co tu bylo od samého začátku společně s mužskou kulturistikou.

Nedávno jsme se potkali na jedné z pohárových soutěží a dali se na společné cestě na toalety do řeči. Tak celkově si shrnula svou přípravu a já se těšil, až tě uvidím v životní formě. Jaké jsou tvé další plány, když tě neuvidíme na pódiu v USA?
S mým trenérem Vladimírem Pajičem jsme se po této nečekané zprávě rozhodli formu ještě dva týdny podržet a udělat alespoň fotky, které by zdokumentovaly mojí aktuální formu. Jelikož je v součastné době zřejmě taková, že letos nemám kde soutěžit, abych mohla bojovat o profi kartu, zkusíme o ní prostřednictvím SKFČR požádat na základě doložených fotografií.

Přemýšlela si o přestupu do Woman´s physique jako to udělala Kateřina Kyptová, a nebo zůstaneš i nadále v této kategorii?
Při své soutěžní váze 80 kg jsem o kategorii Women´s physique opravdu nepřemýšlela. I nadále chci zůstat věrná kategorii ženské kulturistiky, které se věnuji již 12 let.

Chtěla bys někomu poděkovat?
Chtěla bych poděkovat velké spoustě lidí a nerada bych na někoho zapomněla. Děkuji tedy všem, kteří mi fandí. Děkuji svému sponzorovy firmě FOR ACTIVE. A také lidem, kteří mě neúnavně táhli k cíli - Jana Paulátová a Vladimír Pajič.

A protože Věrku neuvidíme na žádné soutěži, můžete shlédnout alespoň fotografie, které nasvědčují, že měla perfektně nakročeno k bojům na Arnold Sports Festival.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk