Adenike Endtová - utekla smrti a teď se chystá na závody

Adenike Endtová - utekla smrti a teď se chystá na závody

Jelikož je sezóna kondičních závodů a ta se většinou nese ve znamení nových tváří na póiích, je na čase vám představit novou a sympatickou budoucí závodnici.

Rozhovory | 28.11.2013 | Michal Rudzinskyj

Její jméno je Adenike Endtová, která se k činkám dostala již jako mladá dívka. Zalekla se však toho, že by měla veliké svaly (mylná představa mnoho žen) a přestala s formováním své postavy. Uteklo několik let a Adenike se vrací, díky své mamince zpět tam, kde kdysi skončila, tedy v posilovně. Začala na sobě tvrdě makat a její myšlenky se upnuly na to, že by mohla zkusit své první závody, se kterými jí pomáhá Ludmila Čížová. Jenom pro zajímavost uvádíme, že Adenike měla před 5 lety velice nepříjemný úraz, jenž mohl skončit smrtí. Na motokáře se přiškrtila šálou a způsobila si tím doživotní následky a prodělala 28 operačních zákroků. Jak sama na sociální síti Facebook uvádí: "Rozdrcený a vyndaný dva krční prstence, utržená průdušnice, dva měsíce tracheostomie, rok šeptání, do teď mluvím na jednu hlasivku, nemám polykací reflex, zúžené dýchací cesty, takže když moc funím, tak se mi zvětšuje srdce, samovolně se mi stahuje krk. Doživotní následky."

Níže již rozhovor se statečnou slečnou, která překonala závažné zdravotní problémy a v podstatě slaví své druhé narozeniny. A protože je trochu svá, rozhovor chtěla zanechat v originálním znění.


Vzhledem k tomu, že tě nikdo ještě nezná, poprosím tě o krátké představení. Jméno, kolik ti je, jaké je tvé zaměstnání, nebo zda ještě studuješ atd.
Jmenuju se Adenike Endtová, je mi 22 let, narodila jsem se na jižní Moravě, kterou miluju a teď už 12 let žiju v Praze, kterou mám taky ráda. Tady pracuju, vzdělávám se, cvičím, bavím se, cvičím, vařím, cvičím, cvičím, zvedám, posiluju... Ráda vymýšlím recepty na zdravý, sladký dobroty. Já totiž zbožňuju jídlo! To je asi to nejdůležitější, co byste měli vědě.

Ty si prozradila, že se tuto neděli, konkrétně na SmartLabs Cup, připravuješ na své první závody. Co bylo tím impulzem, že ses rozhodla jít na závody? Proč ses tak rozhodla?
Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak to vypadá, že za tím vším stojí moje mončiči (maminka). Ta si totiž o Vánocích ráčila všimnout, že jsem přibrala, a proto mě v březnu, tohodle roku (kdy jsem už vážila 70 kg), přivedla do posilovny. No a protože váha šla rychle dolů, svalky nahoru a fitness mě začalo zajímat víc než je zdrávo, tak jsem se rozhodla to prubnout na kondičních závodech.

V jaké kategorii tě uvidíme startovat tuto neděli? A pak na dalších závodech?
Teď v neděli to rozbalím na bodynách a na dalších závodech v bikini fitness, kterým bych se chtěla dál věnovat.

Také si nám říkala, že tvoji trenérkou je Ludmila Čížová, bývalá státní trenérka. Jak dlouho spolupracujete? Všichni víme, že její tréninky se řadí mezi ty náročnější, jak to zvládáš ty?
K Lídě jsem poprvé přišla ve dvanácti letech, kdy jsem se začala trochu zakulacovat. Ale tenkrát jsem z toho ještě neměla rozum, takže když se mnou udělala zázrak a dostala mě do formy, tak jsem toho nechala, protože jsem byla malej pubescent a velký svaly mě děsily. No ale ještě že jsem tenkrát začala a zadělala na těsto, teď jsem z toho upekla vysněný pekáč buchet. A jak zvládám Lídiny náročnější tréninky? Popravdě docela fňukám, ale usmívám se u toho.

Co považuješ za nejhorší v přípravě?
Nejhorší je pro mě asi to, že se nemůžu denně ládovat svým oblíbeným cheesecakem, mňam!

S jakými ambicemi se vůbec připravuješ?
Moje ambice jsou, cítit se dobře. Asi to nezní zrovna jako vysoké ambice, ale protože jsem se sebou imr vére nespokojená, tak je právě tohle pro mě nejdůležitější.

Jaké máš plány do budoucna?Uvidíme tě i na jarních soutěžích?
Já moc neplánuju, snažím se užívat si každý den naplno a mít se co nejlíp to jde. Jestli mě uvidíte i na jarních závodech? To byste chtěli vědět, co? Néé, dělám si legraci. Zatím k tomu všechno směřuje.

Kolega mi říkal, že si měla nějaké zdravotní potíže. Můžeš nám to nějak více přiblížit?
Před pěti lety jsem se přiškrtila šálou na motokáře - nic příjemnýho. Mám sice trvalý následky, ale dopadlo to nejlíp jak mohlo Co tě nezabije, to tě posílí a všechno jde, když se chce! Takže tak.

Chtěla bys někomu poděkovat na závěr?
Určitě bych chtěla poděkovat svojí mončiči za to, že je se mnou na každým tréninku, přivedla mě zpátky ke cvičení a hlavně, že snáší ty moje "bezva" náladičky. Samozřejmě Lídě za její "náročnější" tréninky a důvěru ve mě! Děkuju jí za tu energii, kterou mi předává při hecování. Ona jediná ví, jak na mě a umí ze mě vyždímat maximum. Bez ní by to nešlo. Děkuju fanouškům na facebooku, že čtou denně ty moje hefty. Děkuju USNku za nejlepší proteinový tyčinky na světě a paní Kořínkové za tašku plnou parádního Uncle Sam oblečení. A speciální poděkování patří "sponzoring maminek und tatynek"

Přeji ti hodně úspěchů a abys v tomto sportu vydržela tak dlouho, jak to půjde.
A tobě taky děkuju

Aktuální forma 3 dny před prvními závody SmartLabs Cup 2013

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk