Srdce Mika Matarazza navždy dotlouklo

Srdce Mika Matarazza navždy dotlouklo

Odešel bývalý profesionál a hvězda devadesátých let

Osobnosti | 18.08.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com, wikipedia.org


Je to jen pár dnů, co jsme vám přinesli znepokojivou zprávu o boji bývalého profesionálního závodníka s nemocným srdcem. Mike Matarazzo ve zmíněném příspěvku otevřeně přiznal příčinu svých potíží a nevyhnul se v něm ani velmi osobnímu a citlivému pohledu na svět kolem sebe očima zlomeného, dříve veleúspěšného soutěžního kulturisty. Ačkoliv se ze světa vrcholných klání stáhnul již v roce 2001 a teprve o tři roky později prodělal náročnou operaci srdce, nedokázal jej tehdejší odchod ze scény uchránit před zdravotními komplikacemi a úskalími, které jej dostihly o deset let později. Tentokrát jim již nedokázal odolávat a svůj boj o život 17. srpna 2014 prohrál. Bylo mu sedmačtyřicet let.

Mike Matarazzo se původně narodil v Bostonu ve státě Massachusetts. V mládí se věnoval boxu, avšak s rozjezdem kulturistické sportovní dráhy moudře přesídlil do Venice v Kalifornii, aby v kulturistikou tepajícím prostředí mohl lépe rozvinout svůj potenciál. První úspěch na amatérské scéně si připsal v roce 1989 na soutěži Gold's Gym Classic, v roce 1991 pak úspěšně vstoupil do ringu profesionální scény díky vítězství na NPC USA Championships. Otevřela se před ním úspěšná cesta kulturisty, který dokázal kralovat na scéně po celá devadesátá léta, do kterých dokázal natěsnat téměř tři desítky klání. I když ani na jednom z nich netriumfoval, dokázal se pomyslnému stupni vítězů mnoha druhými i třetími příčkami výrazně přiblížit. Naposledy navlékl soutěžní plavky v roce 2001, kdy obsadil páté místo na Night of the Champions a místo jednadvacáté na Mr. Olympia.

Mike Matarazzo miloval kulturistiku a nebýt zmíněných zdravotních problémů, zcela určitě by se soutěžnímu drilu věnoval i v dalších letech. To však již bohužel nebylo možné. Po operačním zákroku v roce 2004 kvůli ucpaným arteriím zkoušel pracovat ve společnosti AJ's Bail Bonds zabývající se advokátní úschovou, avšak kvůli pouhé dvacetiprocentní funkčnosti srdce oproti normálnímu stavu musel s prací přestat. V roce 2007 prodělal infarkt, v pořadí již druhý od zmíněné operace. Dramatický souboj se životem pro něj vyvrcholil začátkem letošního srpna, kdy musel být kvůli srdečním komplikacím převezen na jednotku intenzivní péče do nemocnice Stanford hospital v kalifornském Palo Alto. Přes poskytnutou péči však svůj boj po přibližně dvou týdnech nakonec prohrál a předčasně tak opustil nejen tisíce svých fanoušků, ale především blízkých přátel a členů nejbližší rodiny. Všem těm, kteří jej milovali či pro které byl sportovním vzorem, teď bude nesmírně chybět.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk