Novinky u profesionálů – zranění Centopaniho, Greene a další informace

Novinky u profesionálů – zranění Centopaniho, Greene a další informace

Osobnosti | 09.09.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: npcnewsonline.com, muscle-insider.com, musculardevelopment.com, rxmuscle.com


Evan Centopani

Následující fotografie pocházející z posilovny Powerhouse Gym ve městě New Haven ve státě Connecticut dokumentují drobné zranění prsního svalu, které si přivodil Evan Centopani. Vítěz nedávného PBW Championships si může gratulovat, protože naštěstí nejde o nic vážného a jeho start na letošní Olympii tak není ohrožen. Jak se mu zmíněné zranění přihodilo, je však otázkou, protože ani on sám si až do čtvrtečního rána minulého týdne ničeho zvláštního nevšiml.

Larry Vinette

Zranění v podobě částečně natrženého hamstringu postihlo také dalšího kulturistu, kterým je tentokrát kanadský profesionál a rovněž velmi uznávaný trenér a specialista na výživu Larry Vinette. Ten v roce 2012 zvítězil na Canadian Nationals, kde získal absolutní vítězství v kategorii masters a odnesl si díky němu i profi kartu federace IFBB. Jeho poranění ovšem vůbec nepochází z posilovny, ale z naprosto z jiné sportovní činnosti. Larry si šel do vnitřního speciálně vybaveného bazénu zajezdit na surfu a takhle nakonec dopadl. Díky částečné ruptuře lze očekávat, že zranění se relativně brzy zhojí a ke slovu opět přijdou cviky na zadní stranu stehen. Mimochodem pokud vás zajímá, jak takové surfování v praxi probíhá, můžete se podívat například na toto video.

Kai Greene

Kulturista sponzorovaný společností MuscleMeds byl nedávno zachycený na videu při tréninku zad a ramen pět týdnů před letošní soutěží Mr. Olympia. Zatímco loni získal doposud nejlepší umístění na této soutěži, když obsadil druhou příčku, pro rok letošní je zatím všechno ještě ve hvězdách. Atlet známý svým mentorstvím inspirujícím všechny lidi k tomu, aby se nebáli stanovit si cíl a snili o všem, čeho chtějí dosáhnout, adresuje i na tomto videu pořízeného po tréninku zhruba v jednu hodinu ráno svoji vizi pro smysluplný život, ve kterém je důležité vědět, kam směřujeme. Kai kromě jiného říká na závěr toto:
„Pokud mě dokážete poslouchat, pokud slyšíte moje slova, tak se zkuste na jednu minutu zamyslet. Využijte následujících 24 hodin k tomu, abyste našli smysl a důvod k tomu, proč ráno vstáváte a večer si chodíte lehnout. Stanovte si cíl. Nebojte se snít a sněte o velkých věcech, protože sny se doopravdy stávají skutečností, pokud jim věnujete stoprocentní nasazení, úsilí a odevzdání se. Sny se opravdu plní.“

Mamdouh “Big Ramy” Elssbiay

Profesionál Mamdouh Elssbiay alias Big Ramy se připravuje na doposud největší vrchol svojí soutěžní kariéry. Tím není nic jiného, než soutěž Mr. Olympia, na kterou bude již za téměř dva týdny směřovat početná elita těch nejlepších kulturistů, aby zde bojovala o sošku Sandowa. Ani Big Ramy nechce nechat nic náhodě a tak ve spolupráci s Dennisem Jamesem dostává jeho tělo v posilovně pořádně zabrat. Egyptský kulturista žijící v Kuvajtu nás na následujícím videu nasnímaném tři týdny před kláním v Las Vegas provede tvrdým tréninkem zad, ve kterém není nouze o intenzifikační techniky v podobě rest-pauz a supersetů, které chvílemi drtí i velkého Mamdouha Elssbiayho. Ten však svůj boj se zátěží rozhodně nevzdává. Dennis James říká, že v New Yorku (na New York Pro obsadil první příčku) byl připravený zhruba na 80% a proto dvojice nyní pracuje usilovně na všech aspektech tréninkové i výživové strategie, aby Big Ramy nastoupil na Olympii v daleko lepší formě. Cílem je umístění se v první pětce nebo šestce.

Kevin Levrone

Podle internetového serveru rxmuscle.com oznámil Kevin Levrone svůj soutěžní návrat. Závodník mající na svém kontě od téměř samého počátku devadesátých let minulého století, kdy se svojí profesionální kariérou začínal, nespočet startů na nejrůznějších kláních. A to včetně trojího zisku druhého místa na Mr. Olympia (1992, 1995 a 2002). Naposledy se objevil na GNC Show of Strength v roce 2003, kde obsadil třetí příčku. Osmačtyřicetiletý Levrone doposud nezveřejnil, na kterém konkrétním klání by se chtěl prezentovat. V tuto chvíli je tak jasné jedině to, že by to mělo být v příští soutěžní sezóně.

Dana Ambrose

Americká profesionálka soutěžící v kategorii Figure si letos v Las Vegas v rámci Olympia víkendu vyzkouší, jaké je to stát na prknech nejprestižnější soutěže. Svoji profesionální kartu získala v roce 2012 po vítězství ve svojí kategorii na Junior National Championships, nedávno pak excelovala ziskem svého vůbec prvního profesionálního vítězství na letošním Europa Supershow. Na následujícím videu je zachycená při komplexním tréninku ramen, u kterého se kromě základních cviků na střední a přední stranu deltových svalů věnuje v potřebné míře i odpovídajícímu procvičení zadní strany deltového svalu, která může být někdy opomíjena.

Výsledky Tournament of Champions

V Culver City v Kalifornii se 7. září konala zcela poslední soutěž na profesionální scéně před vrcholem sezóny v podobě Olympia víkendu. Tentokrát se na pódiu objevily zástupkyně pouhé jedné kategorie, kterou byla kategorie Figure. Ze třinácti závodnic se na první příčku dostala Candice John a za svoji soutěžní kariéru si tak připsala druhé profesionální vítězství. Díky výhře se může radovat i z účasti na Figure Olympia. Na druhém místě skončila Kimberly Shepherd, která si svým umístěním zajistila poslední místo v seznamu závodnic kvalifikovaných na Olympia víkend a zároveň vyřadila Aleishu Hart, která tak bude muset příležitost bojovat v Las Vegas odložit až na další sezónu. Třetí skončila Victoria Adelus, které možnost startu v pouštním městě hazardu unikla o jeden jediný bod.

2013 Tournament of Champions – konečné výsledky

1. Candice John
2. Kimberly Sheppard
3. Victoria Adelus
4. Sasha Brown
5. Latorya Watts
6. Vicki Dowell
7. Bojana Vasiljevic-Obradovic
8. Beckie Boddie
9. Julie Mayer-Hyman
10. Alissa Parker
11. Olga Morales
12. DonnaLisa Rapoza
13. Karina Grau

 
 
 

Související články

Novinky u profesionálů - Lewis, Bautista, Wilmore a další
Novinky u profesionálů – Warren, Richardson a Heath
Novinky u profesionálů – Martinez, Feroce, Greene
Novinky u profesionálů – Fankhouser, Wolf a Abiad
Novinky u profesionálů – Cutler, Rhoden a DeVis
Novinky u profesionálů – Heath, Wolf a Butt
Novinky u profesionálů – Williams, Liberatore a Trimble
Novinky u profesionálů – Cutler, Morel a Jackson
Novinky u profesionálů – Martinez, Rhoden, Centopani a další
Novinky u profesionálů – Cutler, Kuclo a Wolf
Novinky u profesionálů – English versus Lewis a Monique Jones
Novinky u profesionálů – Pakulski, Cowan, Butt a další
Novinky u profesionálů – Beyeke a DJ před Europa Dallas, úmrtí Terri Harris a další
Novinky u profesionálů – Greene, Beyeke, Generation Iron a další informace
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk