212, Fitness, Figure a Women's Physique

Soutěže | 05.03.2017 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: arnoldsportsfestival.com, generationiron.com, IFBBPRO.com, npcnewsonline.com

Devětadvacátý ročník Arnold Sports Festivalu přinesl první výsledky. V Greater Columbus Convention Center se během pátečního večera uskutečnila klání v kategoriích Fitness, Figure, Women's Physique a Arnold Classic 212, přičemž kromě samotných konferenciérů na pódiu se o avizované komentování zprostředkované divákům prostřednictvím internetového vysílání z největší části postarala dvojice Kai Greene a Flex Wheeler.

Arnold Classic 212

Startovní pole složené z jedenácti závodníků, mezi nimiž byla i šestice nejlepších z loňského roku, nabídlo opětovně zajímavou a poutavou podívanou. Do jeho čela se nakonec probojoval vítězný Ahmad Ashkanani, jenž si za umístění odnesl i šek na 22.000 USD. Rozhodčí zaujal především skvělým V-tvarem trupu a latissimy, výbornou zadní pózou a celkově dobrou soutěžní připraveností. Druhé místo si za nesouhlasu publika vysloužil David Henry (šek na 10.000 USD), jenž si oproti loňsku o stupínek polepšil. Vítěz Olympie 212 Showdown z roku 2008 zaujal především úzkým pasem, pěkně zpracovanou svalovou hmotou a po delší době výrazně lepší soutěžní připraveností a formou. O příčku níže se naopak v porovnání s loňským ročníkem ocitl Jose Raymond (šek na 6.000 USD). Čtvrtým nejlepším závodníkem večera se stal Guy Cisternino (šek na 4.000 USD), páté místo bral Zane Watson (šek na 2.000 USD). Loňský vítěz Hidetada Yamagishi (šek na 1.000 USD) tentokrát v TOP 6 zaujal až poslední pozici.

Fitness International

Dvouminutové volné sestavy, představující dvě třetiny celkového hodnocení, byly právě v této kategorii tím hlavním magnetem přitahujícím zaslouženou diváckou pozornost. Často neuvěřitelně rychlé a dynamické přesuny, akrobaticko-silové prvky a celková flexibilita - to vše bylo typické pro většinu závodnic na pódiu. Vítězkou se nakonec podle předpokladů stala již počtvrté v řadě Oksana Grishina, k triumfu si pak odnesla i šek na 25.000 USD. Nová sestava doplněná ladnými prvky s velkou bílou obručí ruské závodnici slušela a také ji evidentně bavila, když po skončení skladby a odchodu z pódia ještě spontánně připojila krátký přídavek. Druhá skončila Regiane Da Silva (šek na 13.000 USD), která na závěr volné sestavy zvedla cedulku s nápisem „Nejlepších 15 let mého života" a demonstrovala tím radost ze soutěžní kariéry, kterou se právě vystoupením v Columbuse rozhodla ukončit. Třetí skončila Whitney Jones (šek na 8.000 USD), šestici nejlepších pak ve výsledkových listinách svými jmény sestupně doplnily Bethany Wagner (šek na 5.000 USD), Fiona Harris (šek na 3.000 USD) a Ariel Khadr (šek na 2.000 USD).

Figure International

Ženská kategorie, ve které se snad nejvíce z hlediska hodnotících rozhodčích dbá nejen na soutěžní připravenost, ale i na úpravu vlasů, vystupování a celkovou prezentaci, čítala na patnáct závodnic. Nečekané vítězství a šek na 16.000 USD si odnesla Candice Lewis-Carter, která jen stěží mohla zakrýt vyplavené emoce v podobě slz záhy po vyhlášení prvního místa. Druhé místo a šek na 10.000 USD získala Cydney Gillon, třetí místo tentokrát připadlo pro loňskou vítězku Latoryu Watts. Čtvrtou až šestou příčku braly Camala Rodriguez (šek na 5.000 USD), Gennifer Strobo (šek na 3.000 USD) a Heather Dees (šek na 2.000 USD).

Women's Physique International

Nejen statické pózy či obvyklá prezentace na pódiu, ale i flexibilita, energie a pulzující chuť do života. Takové byly prezentace v podání závodnic ve velmi oblíbené Women's Physique. Role vítězky se tentokrát zhostila Daniely Castilho a odnesla si k němu i šek na 5.000 USD. Druhá skončila Sheronica Henton (šek na 2.000 USD, místo třetí obsadila Heather Grace (šek na 1.500 USD). Brooke Walker, vítězka loňského ročníku Autumn Swansen a Rosela Joseph sestupně uzavřely TOP 6 a odnesly si šek na shodnou částku 1.000 USD. Česká zástupkyně Margita Zámolová se do užšího výběru nedostala a skončila na děleném šestnáctém místě.