Soutěž Postava snů

XIII. ročník GRAND PRIX časopisu Svět kulturistiky

Třináctý ročník oblíbené soutěže právě startuje!

Je to neuvěřitelné, ale právě vyhlašujeme už XIII. ročník korespondenční soutěže Grand Prix Světa kulturistiky. Neváhejte a zapojte se do ní i vy! V tomto ročníku jsme pro ženy připravili novou soutěžní kategorii „POSTAVA SNŮ“. Věříme, že tato změna soutěž zkvalitní a přiblíží zájmu našich čtenářek. Těšíme se na vaše přihlášky a ohlasy! Vyzkoušejte svůj potenciál! Stojí to za to! Neváhejte a pošlete nám do redakce přihlášku a PUSŤTE SE DO TOHO. Časopis Svět kulturistiky vám odbornou radou bude nápomocen.

Pravidla soutěže

Soutěž je určena všem čtenářům, kteří dosáhli 15 let věku a V POSLEDNÍCH PĚTI LETECH nestartovali v žádné kulturistické nebo fitness soutěži některé z federací ČR (IFBB, NABBA, ČSNS, INBA) a nevlastní živnostenské oprávnění v oboru (tzn. osobní trenér, provozovatel fitcentra apod.). Do soutěže je možné se přihlásit vyplněním ORIGINÁLU přihlášky, která je pro vás připravena na této stránce, a úhradou startovného. FOTOKOPIE přihlášek nebudeme přijímat!

Pro úpravu těla se mužům doporučuje použít soutěžní barvu nebo si před focením naplánovat návštěvu solária. Soutěžící (muži i ženy) na sobě nesmí mít šperky a ozdoby (např. řetízky, náramky, prsteny).

MUŽI

Po ukončení soutěže se necháte vyfotit s časopisem SK 6/2016 v předepsaných postojích a fotografie nám odešlete na adresu redakce. Upozorňujeme, že fotky bez jasně viditelného časopisu SK 6/2016 nebudou do soutěže zařazeny a závodník nebude odbornou porotou vůbec hodnocen! Časopis nemusíte držet v ruce, může být opřený třeba o stěnu. Po odeslání fotografií už bude všechno v rukou odborné poroty, která posoudí výsledky vašeho cvičení a diety. Pětice finalistů z každé kategorie získá hodnotné ceny od našich sponzorů. Pravidla soutěže naleznete také na našich stránkách www.svetkulturistiky.cz.

U mužů se bude hodnotit svalový rozvoj, vyrýsovanost a symetrie. Důležitým faktorem pro hodnocení bude také upravenost pokožky a preciznost v provedení soutěžních póz.

ŽENY

Nejprve nám zašlete minimálně dvě vaše fotografie (formátu 13 × 18 cm) ještě před začátkem cvičení a před úpravou jídelníčku. Na fotografiích musí být celá postava v dvoudílných plavkách zepředu a zezadu. V ruce držte časopis SK 1/2016, aby byl dobře viditelný!! První fotografie společně s přihláškou pošlete nejpozději do 25.02.2016 na adresu redakce. Po odeslání přihlášek máte zhruba 4 měsíce na to, abyste zapracovaly na svojí postavě.


20.05.2016 vychází časopis SK č. 6/2016. V tomto období končí naše soutěž a vy se necháte podruhé vyfotografovat. Snímky musí splňovat stejná kritéria, jako první fotky. Poté už je to opět na naší odborné porotě, která posoudí výsledky vašeho snažení. Kromě toho, že jste díky cvičení a zdravé stravě „vyhrála“ zdravější a krásnější postavu, pět nejlepších finalistek se může těšit na atraktivní ceny od našich sponzorů.

Startovné

Nezbytnou podmínkou pro zařazení do soutěže je uhrazení startovního poplatku ve výši 200 Kč. Poplatek je nevratný a je možné ho uhradit bankovním převodem nebo poštovní poukázkou typu A na náš bankovní účet číslo 20001-1202601319/0800. K platbě nezapomeňte do zprávy pro příjemce zapsat heslo „GP 2016 + vaše jméno a příjmení“.

PŘIHLÁŠKY JE MOŽNO ZASÍLAT AŽ DO:

  • MUŽI - 31.03.2016
  • ŽENY - 25.02.2016

Soutěž končí 20.05.2016. Po tomto datu na vás čeká focení, na kterém byste si měli dát opravdu záležet. Necháte si zhotovit barevné fotografie formátu 13 × 18 cm s povinnými pózami:

MUŽI

1. Základní postoj
2. Čelní postoj – břicho + nohy
3. Čelní postoj s pažemi v bicepsové poloze
4. Zádový postoj s rukama v bok

ŽENY

2 fotografie celé postavy zepředu a zezadu ve dvoudílných plavkách.

Fotky na zadní straně ČITELNĚ podepíšete hůlkovým písmem a vložíte je společně s krátkým dopisem do obálky a odešlete na adresu naší redakce nejpozději do 31. května 2016. Výsledky hodnocení odborné poroty zveřejníme v časopisu Svět kulturistiky č. 7-8/2016.

ORIGINÁL PŘIHLÁŠKY BUDE OTIŠTĚN V NAŠEM ČASOPISU č. 01/2016 – 05/2016.